Breaking Bad (IMDb: 9.5)

İzlenmesi gereken diziler listelerinin vazgeçilmezi Breaking Bad, kanser olan bir kimya öğretmeninin ailesine para bırakabilmek adına uyuşturucu yapımına başlaması ve öğrencisi Jesse ile beraber atıldığı maceraları konu ediniyor.

Dexter (IMDb: 8.6)

Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında yer alan Dexter, Miami Metro Polis Departmanı’nda kan sıçrama analisti olarak çalışan, aynı zamanda seri katil olarak gizli bir yaşam süren Dexter Morgan’ın hayatını anlatıyor.

Prison Break (IMDb: 8.3)

En iyi yabancı dizilerden bir diğer Prison Break, haksız yere idam cezası alan ağabeyini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark eden Michael Scofield’in yaptığı kaçırma planı üzerine kuruluyor. onlarla bir maceraya atılmak isterseniz 5 sezonluk bu diziyi mutlaka izleyin.

Homeland (IMDb: 8.3)

Zeki Demirkubuz-Nuri Bilge Ceylan olayı nedir? Zeki Demirkubuz-Nuri Bilge Ceylan olayı nedir?

Hatufim (Savaş Mahkumları) dizisinden esinlenen Homeland, bir politik gerilim dizisi. Bir CIA draması olarak tanımlayabileceğimiz bu diziyi, gerilim severler kesinlikle kaçırmamalı.

La Casa De Papel (IMDb: 8.3)

Yayınlandıktan kısa bir süre sonra en iyi yabancı diziler arasına giren La Casa De Papel, başarılı bir İspanyol yapımı. Bir suç dizisi olarak tanımlayabileceğimiz bu yapımda, klasik bir soygun, son derece sürükleyici ve bağlayıcı bir anlatımla ele alınıyor. En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen La Casa De Papel’i hala izlemediyseniz mutlaka bir şans verin deriz.

The Walking Dead (IMDb: 8.2)

Bol ödüllü bir çizgi roman uyarlaması olan The Walking Dead, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik şekilde uyanan ve artık tüm dünyaya zombilerin egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısının hikayesini konu alıyor. The Walking Dead, zombi mitini seven ve yabancı diziler konusunda iddialı herkesin mutlaka listesinde olmalı.

En iyi bilim kurgu & fantastik dizileri

Game of Thrones (IMDb: 9.3)

En iyi yabancı diziler listesi yapılır da Game of Thrones’a yer vermeden olur mu? Tüm dünyayı ele geçiren ve etkileyici senaryosu ile uzun yıllar adından söz ettiren Game of Thrones’u, dünyadan soyutlanmak isteyenler mutlaka izlemeli.

Dr. Who (IMDb: 8.8)

2005 yapımı Dr. Who, dünyanın en uzun soluklu dizilerinden olan ve 1963-1989 yılları arasında devam eden klasik Doctor Who’nun maceralarının devamı. Dizinin pilot bölümü, Londra’da tezgahtarlık yapan Rose’un Doktor’la tanışması ve ona katılıp maceradan maceraya koşmaya karar vermesiyle başlıyor. Dizi sürükleyici konusuyla mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında.

Black Mirror (IMDb: 8.8)

İlk sezonun üzerinden yıllar geçmesine rağmen Black Mirror halen en iyi diziler arasında. Her bölümü birbirinden bağımsız olan seri, içinde bulunduğumuz teknoloji çağının bilinen ama rahatsızlık veren korkutucu sonuçlarını konu alıyor.

Stranger Things (IMDb: 8.7)

Mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında radarımıza takılanlardan bir diğeri, Stranger Things. 80’li yıllarda geçen bu bilim kurgu dizisi, Will ismindeki bir çocuğun ansızın ortadan kaybolması ile başlıyor. Will’i bulmak için tüm kasaba çabalarken Eleven isimli bir kızın ortaya çıkması ile olaylar gelişiyor.

Dark (IMDb: 8.7)

En iyi yabancı diziler denince ilk akla gelenlerden olan Dark, yetişkinler için Stranger Thing olarak tanımlanıyor. Dizi oldukça karmaşık bir olay örgüsüne sahip. Bu yüzden kafa dağıtmak için kısa diziler arayanlara uygun olmadığını belirtelim.

Westworld (IMDb: 8.6)

Yapay zekanın doğuşu hakkında karanlık bir macerayı konu edinen Westworld de size önerdiğimiz en iyi diziler arasında. İlhamını 1973 yılında çekilen bir filmden alan dizi, üzerine kafa yorulacak kadar ustalıkla işlenmiş bir senaryo örgüsüne sahip.

Supernatural (IMDb: 8.6)

En iyi yabancı dizilerden Supernatural, insanların gerçekte varolmadığını düşündüğü hayalet, şeytan, yaratık gibi türlerin avcılığını yapan kardeşlerin maceralarını anlatıyor. Dean ve Sam isimli iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve bazen de korku dolu maceralar eminiz sizi de çok etkileyecek.

Fringe (IMDb: 8.5)

En iyi yabancı diziler arasında gösterilen Fringe, tüm yolcuları ve mürettabı ölmüş olan bir uçağın Boston Logan Havalimanı’na inmesiyle başlar. Bu gizemli olayı araştırmak üzere ise bir FBI ajanı görevlendirilir. Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi arıyorsanız zamana meydan okuyan bu diziyi mutlaka izlemenizi öneririz.

Lost (IMDb: 8.4)

2004-2010 yılları arasında yayınlanan Lost, hala en iyi diziler arasındaki yerini koruyor. Oceanic Hava Yolları’nın Sidney- Los Angeles seferini yapan uçağı, okyanus üzerinden geçerken manyetik alana kapılarak büyük bir adaya düşer. Sıradan bir tropik ada gibi görünen bu kara parçası, kazazedelerin her birinin hayatını farklı biçimde değiştirir…

Sense 8 (IMDb: 8.4)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Sense 8, bir bilim kurgu dizisi. Dizinin konusu, dünyanın 8 farklı noktasındaki 8 farklı insanın ansızın birbirlerini hissedebilmesi ile başlıyor. Karakterlerin bir araya gelmeye çalışması ve Homo Sapiens ırkının ezeli düşmanı Whispers’a karşı mücadelelerini anlatıyor.

The Witcher (IMDb: 8.2)

En iyi yabancı diziler arasında sayabileceğimiz The Witcher, yüzyılı aşkın süredir birlikte yaşayan insanlar, cüceler, elfler arasındaki barışın sona ermesi ve yeni bir ırklar arası savaşın çıkmasıyla başlıyor. The Witcher adıyla anılan acımasız suikastçı Geralt of Rivia, dünyanın dengesini değiştirecek güce sahip bir çocuğun doğumunu bekliyor.

Lucifer (IMDb: 8.1)

Şeytan, yaverlerini toplayıp dünyaya gelse, hem de melekler şehri Los Angeles’a, nasıl olurdu? Komedi, drama, polisiye, neredeyse her türü içerisinde barındıran başarılı fantastik dizi Lucifer, şeytanın dünyada aşkı bulmasını, tanrının akıl almaz işlerini eğlenceli ve sürükleyici bir şekilde ele almayı başarıyor.

En iyi dönem dizileri

Peaky Blinders (IMDb: 8.8)

Yabancı diziler benden sorulur diyorsanız Peaky Blinders, listenizde mutlaka yer almalı. I. Dünya Savaşı sonrası Birmingham’ında geçen dizide Peaky Blinders isimli bir çetenin hikayesi anlatılıyor. Shelby ailesinin yükseliş hikayesi, izleyenleri son ana kadar heyecan ve merakta bırakıyor.

The Crown (IMDb: 8.7)

En iyi dizilerden The Crown, bir Netflix dizisi. Adından da anlaşılacağı gibi İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’i konu alıyor. Dizide kraliçenin gençliği, evlenmesi, tahta geçmesi gibi tarihe kazınmış önemli olaylar işleniyor.

Vikings (IMDb: 8.6)

En iyi diziler arasında gösterilen Vikings, 8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçiyor. Basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü izleyeceğiniz dizide Vikingler’in ilgi çekici kültürüne tanık olacaksınız.

Bridgerton (IMDb: 7.3)

Biraz da güncel dizilere değinelim. Bridgerton, son zamanların en fazla konuşulan dizilerinden. Daha şimdiden en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen dizide, Bridgerton ailesinden birbirine sıkı sıkıya bağlı 8 kardeşin Londra yüksek sosyetesinde aşkı ve mutluluğu arayışı anlatılıyor. Julia Quinn’in romanından esinlenen dizi, güzel zaman geçirmek için oldukça ideal.

En iyi dram dizileri

You (IMDb: 7.7)

Akıl almaz olaylarla dolu, saplantılı bir aşkın nasıl ölümlere sebep olduğunu anlatan, sürükleyici, gizemli, korku ve heyecan dolu bir yapım olan You’nun tüm sezonlarını bir seferde bitirmek isteyeceksiniz. Sürükleyici cinayetlerin başında kimlerin olduğunu tahmin bile edemeyeceksiniz.

Fargo (IMDb: 8.9)

Coen kardeşlere ait bu yapım sezonluk hikayelerden oluşuyor. Dizide gerçek cinayetler, kurgulanmış karakterlerle anlatılıyor. Dizinin müziklerinin senaryoyla ilişkisi ise oldukça çarpıcı.

House of Cards (IMDb: 8.8)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen House of Cards’da, hırslı politikacı Francis Underwood’un başkan olmak için her yola başvurması, bu uğurda çevrilen dolaplar, yaşanan entrikalar ve bunların halka olan etkisi işleniyor.

House (IMDb: 8.7)

En iyi diziler dendiğinde mutlaka akla gelecek bir diğer önerimiz ise House. Medikal dramanın en iyi örneklerinden olan dizide tanıların imkansızlıklarını mantık ile eleme yöntemi ile araştıran, ilaç bağımlısı bir doktor başrolde. Birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan dizinin tüm bölümleri oldukça sürükleyici.

Mr. Robot (IMDb: 8.7)

Dizi önerileri arıyorsanız Mr. Robot’u da radarınıza almayı unutmayın. Dizinin baş karakteri olan Elliot, gündüzleri siber güvenlik şirketinde çalışan bir programcı, geceleri ise siber intikam peşinde koşan bir hacker’dır. Bu asosyal gencin yolu bir gün yeraltı hack grubunun gizemli lideri ile kesişir ve olaylar gelişir…

This Is Us (IMDb: 8.7)

Kendinizi iyi hissetmek ve kafanızı boşaltmak istediğinizde izleyebileceğiniz bu harika dizi, oldukça başarılı bir karakter kurgusuna sahip. Hayatın içinden sahnelerle dolu This Is Us’ı izlenmesi gereken diziler listenize almayı unutmayın.

Anne With An “E” (IMDb: 8.7)

Anne With An “E”, en iyi Netflix dizileri arasında gösteriliyor. Anne With Green Gables isimli kitaptan uyarlanan dizide anne ve babasının ölümü ile kimsesiz kalan bir kızın hikayesi anlatılıyor. Yaşadıklarından sonra yaşamına bir yön vermeye çalışan küçük kız, iyi kalbi ve zekası ile zorluklarından üstesinden gelmeye çalışıyor.

Better Call Saul (IMDb: 8.7)

Breaking Bad hayranları buraya! Better Call Saul, Breaking Bad kadrosundaki karakterlerin önceki hayatlarında birbirlerini henüz tanımadıkları dönemleri konu alıyor. Yabancı diziler içinde ciddi ilgi çeken bu yapımı henüz izlemediyseniz mutlaka göz atın.

Six Feet Under (IMDb: 8.7)

En iyi diziler arasında yer alan Six Feet Under, ailesinden uzakta yaşam süren Ned Fisher’ın babasının ölümünün ardından aile mirası cenaze evini işletmek zorunda kalmasıyla başlıyor. Her bölümde başka bir ölüm hikayesi gördüğünüz dizinin gerçekçi anlatımı ölüm ve hayata dair ne varsa yüzünüze çarpıyor.

Hannibal (IMDb: 8.6)

Will Graham, bir seri katilin peşindeki yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Son derece karmaşık bir zihne sahip katili bulabilmek için ülkenin önemli psikiyatrlarından biri olan Dr. Lecter’dan yardım ister. Will ve Hannibal mükemmel bir ortaklık oluştururlar… Yayınlandığı andan itibaren en iyi yabancı diziler arasındaki yerini koruyan diziyi hala izlemediyseniz mutlaka listenize dahil edin.

Succession (IMDb: 8.6)

Succession, gelmiş geçmiş en iyi drama dizilerinden biri olarak gösteriliyor. Dizide Roy Ailesi’nin üyelerinin sahip oldukları şirket için birbirlerine karşı verdikleri mücadelenin beklenmedik sonuçları ele alınıyor. Müzikler de en az hikaye kadar güzel ve dikkat çekici.

Big Little Lies (IMDb: 8.5)

İzlenmesi gereken dizilerden bir diğeri Big Little Lies, California Monterey’de, zengin bir kasabada gerçekleşen gizemli bir ölümle başlıyor. Dizide farklı karakterlerdeki güçlü kadınların gündelik yaşamları ve hayata bakışları farklı bir yönden izleyiciye sunuluyor. Her bölümde karşınıza çıkan ipuçları ile dizi sona erdiğinde adeta bir puzzle’ı tamamlama hissi yaşamaya hazır olun.

Mad Men (IMDb: 8.6)

Kült dizi Mad Men, 60’ların New York’unda; yani reklamcılık sektörünün altın çağında geçiyor. Yayınlandığı sekiz sezonla onlarca ödül alan dizi, televizyon tarihinin “en iyi dönem hikayesi” sıfatıyla anılıyor. İzlenmesi gereken dizilerden Mad Men’de siz de değişen sosyal dengeler, sektörde kurulan ilişkiler gibi pek çok şeyi gözlemleme şansı bulacaksınız.

Shameless (IMDb: 8.6)

En iyi yabancı diziler arasındaki yerini yıllardır koruyan Shameless, Chicago’nun fakir bir semtinde yaşayan Gallagher ailesinin hikayesini konu alıyor. Bir türlü düze çıkamayan ailenin hikayesi trajikomik ve eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

The Handmaid’s Tale (IMDb: 8.4)

Son zamanların en iyi dizilerinden The Handmaid’s Tale, çevresel felaketler ve doğurganlık oranının hızla düşüşü sonrası kurulan Gilead isimli bir distopyada geçiyor. Bir Margaret Atwood kitabından uyarlanan diziyi karamsar havasına rağmen mutlaka izlemenizi öneririz.

13 Reasons Why (IMDb: 7.6)

Jay Asher’ın aynı isimli kitabından uyarlanan 13 Reasons Why, liseli bir gencin okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları konu alıyor. Clay’ın bulduğu kasette iki hafta önce intihar eden ve hoşlandığı kız olan Hannah intihar etme kararının altındaki 13 nedeni açıklıyor. İlginç konusuyla dikkat çeken dizi, çıktığı andan beri en iyi yabancı diziler listesindekini yerini koruyor.

Revenge (IMDb: 7.8)

Monte Kristo Kontu isimli kitaptan esinlenerek oluşturulmuş, adı gibi bol intikam içeren Amerikan drama dizisi Revenge, sürpriz gelişmelerle geçmişle bugünün bağlantısını kurmayı başarıyor. Başladıktan sonra merakla diğer bölümlerine geçecek ve bitirmeden ekran karşısından kalkmak istemeyeceksiniz.

Behind Her Eyes (IMDb: 7.3)

Bir mini dizi olan Behind Her Eyes da yeni Netflix dizilerinden. Ancak öyle çok sevildi ve konuşuldu ki, şimdiden en iyi yabancı diziler listesindeki yerini aldı. Dizinin baş karakteri Louise bekar bir annedir. Evli olan patronuyla olan ilişkisi ve onun karısıyla kurduğu arkadaşlık; hepsinin hayatını sonsuza dek değiştirecektir…

Sex And The City (IMDb: 7.1)

Neredeyse her kadının mutlaka izlemiş olduğu efsanevi dizi Sex and the City’de dört yakın arkadaşın Manhattan’daki yaşantıları anlatılıyor. Tahmin edeceğiniz üzere başrolde aşk, seks, ilişkiler ve arkadaşlıklar var. Eğer hala izlememişseniz en iyi diziler listesinde ilk sıralarda yer alan bu kült diziye mutlaka bir bakın deriz.

Emily in Paris (IMDb: 7.1)

En iyi Netflix dizileri arasında yer alan Emily in Paris de güncel dizilerden diyebiliriz. Dizi, yeni bir iş fırsatı için Paris’e taşınan 20’li yaşlardaki Emily’nin hayatını ve ilişkilerini konu alıyor. Eğer çıtır bir dizi arıyorsanız şimdiden bol bol Paris görmeye ve eğlenmeye hazır olun.

Riverdale (IMDb: 6.9)

Küçük bir kasaba olan Riverdale’ın altında yatan karanlığa odaklanan dizinin merkezinde Archie çizgi romanlarının ana karakterleri Archie, Betty ve Veronica bulunuyor. Dram gerilim türündeki dizi, ilginç konusu ile mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında gösteriliyor.

En iyi mini diziler

Obsession (IMDb: 5.1)

İngiliz yapımlarını seviyorsanız, Netlix’in en iyi mini dizi serilerinden biri olan Obsession, tam size göre. Erotik ve dram dolu bir hikayede, yasak aşkın etrafında şekillenen olayları takip etmekte zorlanabilirsiniz ama kesinlikle sürükleyici kurgusu sayesinde bir oturuşta son bölüme geleceksiniz.

Chernobyl (IMDb: 9.4)

1986’da Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu alan mini dizi Chernobyl, en iyi diziler listesinde hala ilk sıralarda. Tüm dünyada iz bırakan bu korkutucu olayın ardındaki gerçekler, eminiz çok dikkatinizi çekecek.

Sharp Objects (IMDb: 8.1)

Psikolojik gerilim ve dram türündeki Sharp Objects, mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor. Dizi gazeteci Camille Preaker’ın çocukluğunun geçtiği kasabaya kayıp iki kızı araştırmak ve haber yapmak için gönderilmesiyle başlıyor.

En iyi komedi/sitcom dizileri

Friends (IMDb: 8.9)

Üzerinden 25 yıl geçen bu dizi hala en iyi diziler arasında gösteriliyor. New York’ta yaşayan 6 arkadaşın neşeli hayatını konu alan dizi ayrıca özlemini duyduğunuz 90’lı yıllara dönmenizi sağlıyor.

The Office (IMDb: 8.9)

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilen The Office, tam dokuz sezonluk bir komedi dizisi. Amerikan kırsalındaki bir kağıt şirketinin ofisini konu alan dizide kara mizaha ve orijinal esprilere doyamayacaksınız.

Seinfeld (IMDb: 8.8)

“Hiçbir şey hakkında bir dizi.” Bu cümle ile başlayan dizi, komedyen olan iki yapımcının günlük hayata dair gözlemlerinden esinleniyor. Gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında gösterilen Seinfeld’i hala izlemediyseniz hemen başlayın deriz.

Brooklyn Nine-Nine (IMDb: 8.4)

Altın Küre ödüllü Brooklyn Nine-Nine, adından da anlaşılacağı gibi Brooklyn 99. Bölge Karakolu’ndaki dedekteflerin ve polis şefinin hikayesini konu alıyor. Polisiye komedi türünün en iyi örneklerinden olan dizi, sizi çok güldürecek ve izlerken iyi hissettirecek.

Modern Family (IMDb: 8.4)

Üç çocuklu tipik bir Amerikan ailesi; genç bir Latin kadınla evlenen bir büyükbaba; aynı büyükbabanın eşcinsel oğlu ve onun partneri… İşte modern aile tam da böyle olur. Bu sevimli ailenin yaşamını oldukça komik bir şekilde ele alan Modern Family, mutlaka izlenmesi gereken dizilerden.

How I Met Your Mother (IMDb: 8.3)

9 sezon süren ve en iyi kısa diziler listesinde başı çeken HMYM, 2030 yılında başrol Ted Mosby’nin çocuklarına, anneleri ile tanışma hikayesini anlatmasıyla başlıyor. Geçmişe 2005 yılına dönerek başlayan Ted, keyifli arkadaş grubu ile benzersiz hikayelere tanık olmanızı sağlıyor.

The Big Bang Theory (IMDb: 8.1)

Ev arkadaşı bir deneysel fizikçi ve teorik fizikçi, garson/oyuncu adayı komşuları, uzay mühendisi iş arkadaşları ve aynı yerde çalışan astrofizikçinin aralarındaki komik ilişkiyi konu alan The Big Bang Theory, en iyi yabancı diziler arasında yer alıyor. İzlerken eğleneceğiniz bir dizi arıyorsanız, bu dizi tam size göre.

En iyi polisiye/suç dizileri

The Wire (IMDb: 9.3)

Dünyaca ünlü dergiler tarafından “en iyi dizi” seçilen The Wire, Baltimore’nin görülmemiş yerlerini ekrana taşıyor. Dizide şehrin arka sokaklarında polisin uyuşturucuya açtığı savaş anlatılıyor.

The Sopranos (IMDb: 9.2)

En iyi diziler arasında başı çeken The Sopranos, tamı tamına beş Altın Küre ödülü sahibi. Dizide Amerikan-İtalyan bir mafya ailesinin babası Tony Soprano ile diğer fertlerin yaşantısı anlatılıyor. Dizi suç, drama, ilişkiler ve aile kavramını muhteşem biçimde işliyor.

Narcos (IMDb: 8.9)

Narcos, mutlaka izlenmesi gereken diziler listemizin bir diğer önerisi. Meksikalı ajan Javier Pena, ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için ABD tarafından Kolombiya’ya yollanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapında ün salmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu alıyor.

OZ (IMDb: 8.7)

1997- 2003 yılları arasında yayınlanan OZ, en iyi diziler listesinde olmayı sonuna kadar hak ediyor. Dizi, Oswald State Correctional Facility adlı Amerikan hapishanesindeki neo-Nazilerin, Afrika kökenli Amerikalıların, Sicilya mafyasının ve diğer mahkumların etrafında dönen bir hikayeyi anlatıyor.

The Sinner (IMDb: 7.9)

En iyi diziler arasında gösterilen The Sinner de yine bir Netflix dizisi. Dizide genç bir annenin içine düştüğü nedensiz öfke ve şiddetin temelini araması anlatılıyor. Bu yolculukta dedektif ile birlikte genç kadın, geçmişiyle bolca yüzleşmek zorunda kalıyor.

Lupin (IMDb: 7.5)

Fransız roman karakteri Arsen Lüpen’in maceralarını biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız öğrenmek ve hayranlıkla şaşkınlık arasında izleyeceğiniz bir seriye hazır olun. İntihar eden babasının intikamını almak için çok değerli bir kolyenin peşine düşen Assane Diop, zeki numaralarıyla peşindekilerden kurtulabilecek mi?

En iyi gençlik dizileri

Gillmore Girls (IMDb: 8.2)

Hem başarılı bir gençlik hem de başarılı kadınların dizisi. Genç yaşta anne olan bir kadının kızına ilham olan hayat hikayesini ve kızının hayatta istediklerini başarmak için ne kadar çok çalıştığını anlatan, sizi geçmişe götürecek, içinizi ısıtacak harika bir yapım.

Gossip Girl (IMDb: 7.5)

Önce lise sonra üniversite yıllarında arkadaş olan bir grup gencin, hayatlarında olup biten entrikaları, ailelerinin sorunlarını, gece hayatlarını ve çarpık ilişkilerini konu alan, sırlarla dolu yaşamların lüks mücadelesini izleyebileceğiniz bir gençlik dizisi: Gossip Girl.

Ginny & Georgia (IMDb: 7.5)

Genç bir kızın hayatını ve annesinin sırlarla dolu geçmişini anlatan sürükleyici bir gençlik dizisi olan Ginny & Georgia, başta aile teması olmak üzere yaşamın farklı alanlarına ilişkin tüm konuları ele alıyor. Severek izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

True Beauty (IMDb: 8.0)

Kore yapımlarını ve gençlik dizilerini seviyorsanız, tam size göre bir seri: True Beauty. Zorbalığa uğramış bir gencin, makyaj yapma konusunda büyük başarılar elde etmesiyle popülerleşmesini anlatan ama bir yandan da içinde kopan fırtınaları gizleme çabasını gösteren bu yapımı çok seveceksiniz.

Elite (IMDb: 7.2)

Sıra dışı hikayelerle şekillenen lise hayatını anlatan Elite dizisi, sürükleyici yapısı ile sizi içine çekebilir. Bir devlet lisesinin çöküşünden hemen sonra zarar gören imajlarını toparlamak isteyen kişiler, seçtikleri öğrencileri özel bir okula göndererek iyi bir popülerlik kazanmaya çalışırlar. Ancak, işler karışmaya başlar. Gençlik hikayelerini sevenler için etkileyici bir yapım.

En iyi gerilim dizileri

How to Get Away with Murder (IMDb: 8.1)

Gerilim dizilerini seviyorsanız ve henüz izlemediyseniz, bu diziyi kaçırmayın! How to Get Away with Murder, başarılı bir avukatın kazanılması imkansız görünen davaları nasıl çözdüğünü ve öğrencilerini pek çok işinde nasıl kullandığını anlatan sürükleyici bir gerilim serisi. Suç ve polisiye işleri de seviyorsanız, bu dizi tam size göre.

Into the Night (IMDb: 7.1)

Bilim kurgu öğeleriyle döşenmiş gerilim yapımlarını sevenler ve olası felaket senaryolarının sürükleyici hikayelerine kendini kaptıranlar için harika bir yapım. Into the Night, bir grup insanın dünyayı saran gizemli felaketten uçakla kaçışlarını anlatıyor.

Squid Game (IMDb: 8.0)

Dünya genelinde çok ses getiren ve izleyen herkesi etkisi altına alan, sıra dışı hikayesiyle herkesi şaşırtan bir gerilim dizisi: Squid Game. Bir grup insanın, gizemli oyunlarla dolu, adeta kendilerini paralel evrende buldukları, bir tür hapishanede hayatlarına mal olabilecek riskleri alıp almama kararını gözler önüne seren bu diziyi bir oturuşta bitirmek isteyebilirsiniz.

En iyi yetişkin animasyon dizileri

The Simpsons (IMDb: 8.7)

En sevilen ve en eski yetişkin animasyon dizilerinden biri: The Sİmpsons. Son yıllarda dünya genelinde olan yıkıcı gelişmeleri seneler öncesinden tahmin edip etmediği ile ilgili birçok teoriyi süsleyen bu dizi, Simpson ailesinin etrafında olan olayları, mizahi bir üslup kullanarak pop kültür, toplum, politika ve aile ilişkileri gibi birçok konu ile ilişkilendirerek ele alıyor.

Rick and Morty (IMDb: 9.1)

Bilim kurgu, macera ve mizah öğelerini içeren harika bir yetişkin animasyon dizisi: Rick and Morty. Dahiyane, ancak sorumsuz ve alkolik bir bilim adamı olan Rick’in, torunu Morty ile atıldığı eğlenceli maceraları konu alan bu seriyi henüz izlemediyseniz, kahkaha dolu dakikalara hazır olun.

BoJack Horseman (IMDb: 8.8)

İnsanları ve hayvanları bir araya getiren, eğlenceli bir animasyon serisi olan BoJack Horseman, hem mizahi hem de derinlemesine dramatik unsurları içeren yapısı ile dikkat çekiyor. Bir zamanlar ünlü olan, ancak şu anda düşüşte olan bir oyuncunun Hollywood’da kariyerini yeniden canlandırmaya çalışırken aynı zamanda içsel sorunlarıyla yüzleşmesini anlatan bu karışık hikaye sizi ekrana kilitlemeyi başaracak.

Love, Death & Robots (IMDb: 8.4)

Love, Death & Robots, farklı türlerdeki hikayeleri ve animasyon tekniklerini birleştiren bilim kurgu, fantastik, aksiyon ve korku gibi birçok türü kapsayan bir antoloji dizisi. Hem animasyon tekniklerine hem de sıra dışı hikayelere ilgi duyuyorsanız, bu dizi tam size göre.

Editör: HABER MERKEZİ